Sklypai su parengta infrastruktūra
sužinoti daugiau > Sklypai su parengta infrastruktūra
-- Pasirinkite temą --

Lietuva

Lietuva – logistiškai patogi šalis. Trijų valandų skrydžiu iš Lietuvos pasiekiamos visos Europos sostinės. Tiek oro, tiek kelių bei jūrų transporto sistema Lietuvoje puikiai išvystyta.

FDI001

Mūsų šalimi pasitiki užsienio šalių investuotojai. Nuolat augantis produktyvumas, glaudus mokslo ir verslo bendradarbiavimas, vienas mažiausių pelno mokesčio tarifų visoje ES, patrauklios mokesčių lengvatos laisvosiose ekoniminėse zonose lemia augantį tiesioginių užsienio investicijų skaičių šalyje.

Pasaulio banko „Doing business“ reitinge pagal paprastumą pradėti verslą Lietuva yra 8 vietoje visame pasaulyje. 

IT infrastruktura

Didžiausias visoje ES interneto duomenų išsiuntimo greitis ir puikus šviesolaidžio technologijos prieinamumas šalyje, daro Lietuvą puikia vieta tarptautiniam verslui.

1 pasaulyje pagal verslo IT poreikių išpildymą / IMD World Competitiveness Yearbook, 2015

People001

Darbuotojai Lietuvoje kalba bent viena užsienio kalba, o net pusė visų Lietuvos gyventojų kalba bent dviem užsienio kalbomis. Šalies gyventojų kompiuterinis raštingumas didžiausias visoje Europoje. Glaudus mokslo instititucijų ir verslo sektoriaus bendradarbiavimas užtikrina puikų darbuotojų išsilavinimą bei aukštą kvalifikaciją.

Pirmaujame Centrinėje ir Rytų Europoje pagal matematikos ir tiksliųjų mokslų absolventų skaičių vienam gyventojui / Eurostat, 2013

Pirmoji vieta Centrinėje ir Rytų Europoje pagal universitetų ir verslo bendradarbiavimą tyrimų ir produktų vystymo srityje / WEF Global Competitiveness Report, 2015-2016

Lietuvoje dirba kvalifikuoti ir motyvuoti profesionalai, sparčiai auga šalies efektyvumas ir gyvenimo kokybė. Kuriamos patrauklios verslo sąlygos ir diegiama aukščiausios kokybės infrastruktūra.

Nuo 2010 m. išlaidos mokslui ir tyrimams kasmet auga po 11 proc. / Lietuvos statistikos departamentas, 2014

Antras greičiausias produktyvumo augimas ES 2010-2014 m. / Eurostat, 2014

doingBusiness001

Lietuvoje ypač paprasta pradėti ir valdyti verslą. Elektroninės valdžios vartų teikiamos paslaugos ženkliai pagreitina kasdienines verslo operacijas ir biurokratinius procesus. Šalies įstatymai atitinka ES teisę, taigi, verslas Lietuvoje – saugus ir skaidrus.

3 dienos įmonei įkurti ir galimybė tai padaryti internetu naudojantis elektroniniu parašu / Registrų centras, 2015

Lietuva, pagal „Heritage Foundation“ ir „Wall Street Journal“ sudaromą ekonominės laisvės indeksą, 2015 m. užėmė 15-ąją vietą pasaulyje, nusileisdama Estijai (8) ir lenkdama Latviją (37).

Medal

SVARBIOS DATOS:

2004 m. gegužės 1 d. Lietuva tapo ES nare.

2007 m. gruodžio 21 d. Lietuva prisijungė prie Šengeno erdvės, ir tai sąlygojo, kad tarp Lietuvos ir kitų Šengeno erdvės šalių nėra oro, sausumos ir jūrų sienų kontrolės, o prekių, paslaugų, kapitalo ir asmenų judėjimas tapo laisvas. 

2015 m. sausio 1 d. Lietuva tapo EURO zonos nare.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.