Strateginė vieta
sužinoti daugiau > Strateginė vieta
MANTAS KATINAS, „INVESTUOK LIETUVOJE" GENERALINIS DIREKTORIUS

Kaunas tituluojamas Lietuvos industrijos šerdimi dėl stiprių inžinerinės pramonės tradicijų bei didžiausio technologijų universiteto Baltijos šalyse.  Šiame mieste veikiantys universitetai investuotojams gali pasiūlyti aukščiausio lygio technologus, inžinierius, IT specialistus bei socialinių mokslų absolventus. Šių specialistų reikia tiek gamybos įmonėms, tiek paslaugų centrams, todėl Kaunas yra patrauklus plačiai investuotojų auditorijai.

Kauno LEZ šį miesto talentų potencialą papildo gerai išvystyta pramonine ir verslo infrastruktūra, kuri yra viena iš esminių kriterijų renkantis investicijų lokaciją. Mums, dirbantiems su tarptautinėmis kompanijomis, Kauno LEZ svarbi Lietuvos vertės pasiūlymo dalis.

Virginijus Sinkevičius, ūkio ministras

Kaunas turi ilgamečių industrinių tradicijų, vieną didžiausių regione Kauno technologijos universitetą, Kauno laisvąją ekonominę zoną (LEZ), Kauno oro uostą, miestas yra dviejų transeuropinių magistralių sankirtoje. Todėl manau, kad tiek miestas, tiek ir LEZ turi unikalių galimybių ir jos jau šiandien yra tinkamai išnaudojamos –  vis daugiau lietuviško ir užsienio kapitalo įmonių įsikuria Kauno LEZ ir taip sustiprina potencialą pritraukti dar daugiau užsienio investicijų regione, sukurti naujų darbo vietų regiono gyventojams ir plėtoti verslui palankią aplinką.

2017 m. Kauno LEZ buvo sukurta netoli 2000 darbo vietų, pritraukta 367 mln. eurų investicijų, čia įsikūrė 24 kompanijos. Džiaugiuosi, kad Kaunas tampa vis stipresniu verslo traukos centru, o LEZ veikiančios įmonės svariai prisideda prie Lietuvos ekonomikos augimo.

Valerijus Makūnas, Kauno rajono meras, Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkas

Siekiame, kad Kauno regionas taptų vis stipresniu verslo traukos centru, o čia veikiančios įmonės svariai prisidėtų kuriant gerovę šalyje.

Jau dabar Kauno apskrityje sukuriama maždaug 20 proc. šalies BVP. Esu įsitikinęs, kad ši dalis ateityje dar didės. Svarbu ir tai, kad būtų kuriamos naujos darbo vietos, o į mūsų kraštą ateinantys verslininkai jaustųsi socialiai atsakingi.

Kauno rajono savivaldybė visokeriopai skatina investicijas. Savivaldybės urbanistai stengiasi kuo greičiau sutvarkyti dokumentus, kurių reikia naujoms įmonėms statyti.

Džiaugiuosi, kad į Kauno LEZ ateina solidžios kompanijos. Neabejoju, kad naujų investuotojų pritrauks ir oro parkas, netolimoje ateityje sujungsiantis Kauno LEZ ir oro uosto teritorijas. Vėlesniame etape iš Palemono į LEZ nutiesus geležinkelio atšaką, turėsime unikalų verslo traukos centrą Rytų ir Vidurio Europoje.

Karolis Matulaitis, Kauno Oro uosto direktorius

Oro uosto ir Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) kaimynystė leidžia aviacijos sektoriaus įmonėms pasiūlyti išskirtinę vietą jų verslui. Puikiai išvystyta Kauno oro uosto infrastruktūra, laisvojoje ekonominėje zonoje teikiamos mokesčių lengvatos ir strategiškai patogi vieta rytų Europoje  – tai tik keli dalykai, kurie, tikiu, kad padės sėkmingai išvystyti Oro parko projektą.

Dirbame petys į petį su laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrove, kad jau netolimoje ateityje prijungtumėme LEZ teritoriją prie oro uosto infrastruktūros orlaivių riedėjimo taku ir sukurtumėme galimybę pirmiesiems investuotojams pasinaudoti šios puikios vietos Rytų Europoje privalumais.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.