Strateginė vieta
sužinoti daugiau > Strateginė vieta
-- Pasirinkite temą --

Kauno LEZ oficialiai atidaryta „HELLA Lithuania“ elektronikos gamykla

Kauno LEZ oficialiai atidaryta „HELLA Lithuania“ elektronikos gamykla

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) rugsėjo 13 d., ketvirtadienį, iškilminga švente buvo oficialiai atidaryta automobilių komponentų pramonės bendrovės HELLA elektronikos gamykla. Vokietijos milžinės numatyta 30 milijonų eurų investicija yra ketvirta pagal dydį Kauno LEZ teritorijoje, penkta pagal užimamą sklypo plotą (8,9 ha) ir pirma pagal planuojamą įdarbinti žmonių skaičių (2 000 darbuotojų).

Prieš nepilnus metus, 2017-ųjų spalį, „plyname lauke“ pradėta statyti „HELLA Lithuania“ gamykla pirmuosius darbus pradėjo dar vasarą: rugpjūtį klientams išsiųstas pirmasis spausdintų elektronikos schemų siuntinys.Vasaros pabaigoje „HELLA Lithuania“ dirbo per 70 darbuotojų, iki 2018-tųjų pabaigos ketinama įdarbinti dar 40 žmonių, o per artimiausius trejus metus kolektyvą užauginti iki 250darbuotojų.

Iki šios dienos į naująją gamyklą Kaune kompanija jau yra investavusi 18 milijonų eurų iš suplanuotos 30 milijonų eurų investicijos, iš jų 400 tūkst. eurų buvo tiesiogiai skirti darbuotojų mokymams.

Kaip pastebėjo iškilmingos atidarymo ceremonijos metu kalbėjusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, HELLA, „Continental“ ir kitų Vokietijos gigantų atėjimas į Lietuvą nėra atsitiktinis: „Vokietija šiandien yra viena svarbiausių mūsų ekonominių, politinių ir karinių partnerių. Tad paskui tokį politinį bendradarbiavimą ateina ir verslas. Tai yra pasitikėjimas Lietuva ir jos įvertinimas – kad jau tapome inovatyvios, aukštos kvalifikacijos ir aukštą pridėtinę vertę kuriančios darbo jėgos šalimi“.

Šiuo metu „HELLA Lithuania“ gamykloje vykdoma serijinė „BiLED HighBeam“ – spausdintų elektronikos schemų (Printed Circuit Board Assembly – PCBA) gamyba: šios schemos montuojamos į Europoje gaminamų automobilių priekines lempas. Planuojama, kad Kauno LEZ įsikūrusioje gamykloje veiklą pradėjusi gamybos linija per metus pagamins per 1 mln. schemų.

Netolimoje ateityje ketinama dar plėsti gaminamos produkcijos asortimentą: Europos automobilių gamintojams bus tiekiami „HELLA Lithuania“ Kauno komplekse pagaminti jutikliai, aktuatoriai ir kontrolės mechanizmai.

Tuo tarpu HELLA generalinis direktorius dr. Rolf Breidenbach pabrėžė, kad naujoji Kauno gamykla skirta patenkinti Europoje augantį elektronikos sprendimų poreikį: „Ši nauja gamykla Kaune yra ne tik viena moderniausių mūsų elektronikos gamyklų pasaulyje, bet ir svarbus kompanijos augimo strategijos įgyvendinimo etapas. Čia sukurti inovatyvūs elektronikos komponentai keliaus pas Europos automobilių gamybos lyderius ir leis mums aktyviai formuoti automobilių pramonės ateitį.“

HELLA yra viena iš 40 didžiausių automobilių komponentų gamintojų pasaulyje ir viena iš 100 didžiausių pramonės bendrovių Vokietijoje. Sprendimą investuoti Lietuvoje kompanija priėmė išanalizavusi 17 galimų šalių variantus: buvo vertinami empiriniai duomenys, lankomasi galimose investicijos vietose, konsultuojamasi su Lietuvoje jau anksčiau investavusiomis užsienio kompanijomis ir su pačios HELLA klientais. Tarp patraukliausių aplinkybių, lėmusių galutinį sprendimą statyti gamyklą Lietuvoje ir konkrečiai Kauno LEZ, minima aukštos kvalifikacijos darbo jėga (ypač techninių kompetencijų turintys darbuotojai), aukštas šalies išsivystymo lygis (Europos Sąjungos, EURO zonos ir NATO narė), puikios sąlygos gamybai auginti ir elektronikos sričiai plėsti.

Pirma pagal planuojamų įdarbinti žmonių skaičių

Kauno LEZ su HELLA pasirašė 99 metų žemės nuomos sutartį, pagal kurią išnuomotame 8,9 hektarų sklype per 4 plėtros etapus bus pastatyta 8 000 kv. m ploto automobilių elektronikos gamykla. Šiuo metu jau pastatytos ir įrengtos 3 700 kv. m gamybinės patalpos, 2 300 kv. m sandėlis ir 2 000 kv. m administracinis pastatas.

Kauno LEZ mastu numatoma bendra HELLA investicija (30 mln. eur) yra ketvirta pagal dydį, penkta pagal užimamą sklypo plotą (8,9 ha) ir pirma pagal planuojamą darbuotojų skaičių (apie 2 000 žmonių galutiniame etape). 

Nuo 2004 metų, kai veiklą pradėjo Kauno LEZ valdymo bendrovė, jau pritraukti 32 investuotojai, kurie kartu užima 103 hektarus ploto (19 % visos Kauno LEZ teritorijos). Bendras Kauno LEZ investicijų skaičius šiandien siekia 634 mln. eurų (246 milijonai eurų per 2017 metus), iš kurių 70 procentų yra tiesioginės užsienio investicijos (TUI). Iš viso jau buvo arba bus sukurta apie 5 000 darbo vietų.

Grįžti

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.