Mokesčių lengvatos
sužinoti daugiau > Mokesčių lengvatos
-- Pasirinkite temą --

Kauno LEZ pradėti „Continental“ gamyklos statybos darbai

Kauno LEZ pradėti „Continental“ gamyklos statybos darbai

Penktadienį, liepos 20 d., Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) kapsulės įkasimo ceremonija oficialiai pradėti didžiausios plyno lauko užsienio investicijos Lietuvos istorijoje – vokiečių įmonės „Continental“ elektronikos komponentų gamyklos – statybos darbai. Planuojama, kad 22tūkst. kv. m. ploto gamykla, kurioje per penkerius metus ketinama įdarbinti 1 000 darbuotojų, bus baigta kitų metų rugpjūtį.

„Iš pigios darbo jėgos šalies tapome kvalifikuotų darbuotojų, inovacijų, modernios gamybos ir technologijų traukos centru. Kad tokia Vokietijos pramonės milžinė kaip „Continental“ renkasi Lietuvą, yra ne tik mūsų įvertinimas, bet ir signalas kitiems užsienio investuotojams – esame saugi ir palanki šalis verslui,“ – kreipdamasi į Kauno LEZ susirinkusius ceremonijos dalyvius sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė pastebėjo, kad Lietuvos partnerystė su Vokietija darniai skleidžiasi visomis plotmėmis – nuo politinių, karinių, iki ekonominių, ir pabrėžė, kad Lietuvai itin svarbu ne tik investicijų mastas, bet ir jų kokybė.

„Dėl konkurencingos darbo jėgos, puikios pramonės infrastruktūros ir reikalingų kvalifikacijų specialistus ruošiančių technologinių aukštųjų mokyklų Kauną vis dažniau renkasi užsienio ir Lietuvos investuotojai, ieškantys kvalifikuotos darbo jėgos bei palankios verslo aplinkos. Tokių inovatyvių gamyklų kaip „Continental“ atsiradimas įtvirtina Kauną, kaip neabejotiną Lietuvos pramonės, elektronikos ir automatikos gamybos centrą,“ – teigia Kauno LEZ valdymo bendrovės vadovas Vytautas Petružis.

„Continental“ padalinyje Kaune, į kurį įmonė investuos 95 milijonus eurų, bus gaminami keleivių saugumo ir išmaniosios pagalbos vairuotojui komponentai: durų ir sėdynių kontrolės elementai, išmaniosios langų stiklų sistemos, jutikliai ir radarai tokioms sistemoms kaip prisitaikančioji greičio valdymo sistema (ACC) ar avarinio stabdymo funkcija (EBA).

Pasak „Continental“ elektronikos komponentų gamyklų vadovo Dr. Hans-Jurgen Braun, automobilių elektronikos rinka šiuo metu auga itin sparčiai, todėl naujoji „Continental“ gamykla Kauno LEZ papildys 30-ties visame pasaulyje esančių įmonės gamyklų tinklą ir padės didinti gamybos pajėgumus bei patenkinti vis didėjančią tokios produkcijos paklausą.

1871 metais Hanoveryje, Vokietijoje, įkurta įmonė „Continental“ yra tarp 5 didžiausių automobilių pramonės tiekėjų pasaulyje, gaminanti stabdžių sistemas, jėgos agregatų bei važiuoklių sistemas ir dalis, matavimo prietaisus, informacinius-pramoginius sprendimus, automobilių elektroniką, padangas ir techninius elastomerus. 56-iose pasaulio valstybėse veikiančiuose „Continental“ padaliniuose dirba 227 tūkst. darbuotojų. Kompanijos pardavimo pajamos 2017 m. siekė 44 mlrd. eurų.

Grįžti

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.