Sklypai su parengta infrastruktūra
sužinoti daugiau > Sklypai su parengta infrastruktūra

Puiki strateginė vieta

Kaunas laisvoji ekonominė zona yra įsikūrusi pagrindinių transporto koridorių sankirtoje.

Greitkelis A6 driekiasi nuo Varšuvos iki Sankt Peterburgo per kitas Baltijos šalių sostines – Rygą ir Taliną. Greitkelis A1 jungia Kauno LEZ su Klaipėdos jūrų uostu ir Vilniumi bei driekiasi Minsko, Kijevo ir Maskvos link. 

Taip pat Kauno LEZ yra patogiai pasiekiama iš visos Lietuvos.

Lietuvos kelių dangos kokybė yra tarp geriausių Europoje. Lietuva yra Nr. 1 Centrinėje ir Rytų Europoje pagal transporto ir geležinkelių infrastruktūrą / Global Competitiveness Report by World Economic Forum, 2014

 Intermodal 

Antroji pagal dydį krovinių krovimo stotis Lietuvoje yra Kauno intermodalinis terminalas Palemone, vos už 4 km nuo Kauno LEZ. Numatyta tiesioginė geležinkelio jungtis tarp terminalo Palemone ir LEZ teritorijos leis LEZ įsikūrusioms įmonėms efektyviai naudotis geležinkelio infrastruktūra.

Klaipėdos ir Kaliningrado jūrų uostų geležinkelių transportas atvyksta į Kauną ir keliauja toliau į Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos rinkas ir prie žaliavų šaltinių (IX Kretos transporto koridorius).

Kauno oro uosto ir Kauno LEZ kaimynystė daro Kauną patrauklia krovinių gavimo bei išsiuntimo vieta. Oro uosto 3,250 m ilgio pakilimo ir nusileidimo takas įgalina priimti visų tipų lėktuvus ir aptarnauti dabartinius bei numatomus lėktuvų eismo srautus.

Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, vienintelis neužšąlantis uostas Baltijos jūros šiaurės rytuose, yra nutolęs nuo Kauno 220 km.

Kauno LEZ yra tik 20 minučių kelio nuo miesto centro ir 10-15 minučių nuo pagrindinių gyvenamųjų rajonų, taip užtikrinant čia įsikūrusių įmonių darbuotojams greitą ir patogų susisiekimą.

 

Statyti didžiausią Baltijos šalyse siuntų rūšiavimo terminalą Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje mus paskatino stabiliai augantys pardavimai ir užimama lyderio pozicija smulkių siuntų rinkoje. Kaunas yra logistiškai labai patogioje vietoje, todėl naujas terminalas mums padės dar optimaliau suvaldyti augančius siuntų rūšiavimo srautus.
Robertas Vilkaitis
DPD LIETUVA direktorius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.