Strateginė vieta
sužinoti daugiau > Strateginė vieta
-- Pasirinkite temą --

Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo pakeitimai

Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo pakeitimai

2017 metų gruodžio 19 d. Seimas priėmė Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo pakitimus kurie įsigaliojo nuo 2018 metų sausio 1 d. Nuo šiol visoms Lietuvos LEZ valdymo bendrovėms galima išsinuomoti savo teritorijos žemės sklypus 99 metų laikotarpiui. Anksčiau šiam laikotarpiui išsinuomoti galėjo tik Kauno ir Klaipėdos Laisvosios ekonominės zonos. Pasibaigus nustatytam zonos veiklos terminui, zonos įmonė turės teisę tiesiogiai iš valstybės ar savivaldybės be aukciono išsinuomoti žemės sklypą, kurį iki zonos veiklos termino pabaigos subnuomojosi iš zonos valdymo bendrovės.

LEZPĮ 15 str. 3 d. aprašyti pakitimai susijęs su mokesčių lengvatomis. Zonos įmonės, kurių kapitalo investicijos pasiekė ne mažesnę kaip vieno milijono eurų sumą, 10 mokestinių laikotarpių, pradedant tuo mokestiniu laikotarpiu, kurį ši investicijų suma buvo pasiekta, nemoka pelno mokesčio, o kitus 6 mokestinius laikotarpius jai taikomas 50 procentų sumažintas pelno mokesčio tarifas. Šioje dalyje nustatyta lengvata gali būti taikoma tik tuo atveju, kai ne mažiau kaip 75 procentus atitinkamo mokestinio laikotarpio zonos įmonės pajamų sudaro pajamos iš zonoje vykdomos veiklos.

Naująjame įstatyme taip pat atsisakyta gamybos įmones apribojančių veiklų sąrašo, todėl nuo šiol LEZ lengvatomis galės naudotis visos naujos LEZ įsteigtos įmonės (jeigu nepatenka į draudžiamų veiklų sąrašą). Nuo šiol vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra narkotinių ar psichotropinių medžiagų, įrašytų į sveikatos apsaugos ministro tvirtinamus kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus, gamyba, pardavimas ir laikymas nebus draudžiama veikla LEZ.

Mokesčių lengvatos bei tokie patys tarifai galioja ir paslaugų įmonėms, tačiau šių įmonių vidutinis darbuotojų skaičius mokestiniais metais turi būti ne mažesnis kaip 20, o kapitalo investicijos turi pasiekti ne mažesnę kaip 1 šimto tūkstančių eurų sumą. Pagal LEZPĮ, naujo formato pelno mokesčio lengvata gali pasinaudoti įmonės, kurios zonos įmonės statusą įgijo ne anksčiau kaip 2018 m. sausio 1 d.

Grįžti

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.