Naujienos

„AXIOMA METERING“ Į NAUJOS GAMYKLOS STATYBAS INVESTUOJA 40 MLN. EURŲ

2022 09 07

„Axioma Metering“ į naujos gamyklos statybas Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) investuoja 40 mln. eurų. Kompanija naujoje gamykloje rengiasi įdarbinti 300–400 žmonių, gamykla visu pajėgumu pradės veikti 2024 metais. Be to, įmonė dar šiemet planuoja įdarbinti 100 darbuotojų. Naujos 4 gamybos linijos leis per metus pagaminti apie 4 mln. išmaniųjų skaitiklių. Planuojama, kad nauja gamykla visu pajėgumu pradės veikti 2024 m. 70% produkcijos yra eksportuojama.

Vadovas pripažįsta, kad technologijų inovacijomis grįstas verslas susidūrė su neplanuotais iššūkiais: per naktį užsidarius Kinijai ir sutrūkinėjus tiekimo grandinėms, įmonės gaminami skaitikliai negalėjo laiku pasiekti klientų 60 šalių. Anksčiau įmonė skelbė, kad 2022 m. nori fiksuoti 82 mln. Eur apyvartą.

„Sustoję nebuvome, tačiau gamyba buvo lėtesnė, ieškojome sprendimų, kaip grįžti prie įprastų tempų. Iš vienos pusės, rezultatas džiugina, bet iš kitos pusės, technologinis įdirbis, rinkos situacija leido tikėtis daug daugiau“, – dėstė I. Vosylius.

2021 m. įmonė gavo 1,93 mln. Eur grynojo pelno, kai 2020 m. buvo uždirbta 1,6 mln. Eur, rodo rekvizitai.lt duomenys.

Į tvarumą orientuots produktas

I. Vosylius prisimena, kad 2021 m. liepą įmonė buvo pasiekusi 2020 m. pardavimus, tačiau elektronikos prietaisų rinką ištiko širdies smūgis: „Mums pradėjo mažinti procesorių tiekimą, o tai elektronikos prietaisų širdis. Teko viską planuoti iš naujo ir nusistatyti kitus prioritetus. Tik visai neseniai pradėjome stabilizuoti tiekimo grandinę, nutrūkus eksportui į Kiniją (šią rinką pasiekdavo 10% įmonės produkcijos), taivaniečiai, mūsų draugai, padėjo surasti strateginių tiekimo partnerių Taivane.“

Anot vadovo, svarbiausia, kad ultragarso principu veikiantys skaitikliai pasiektų klientus, kurie buvo labai kantrūs dėl vėluojančių užsakymų, nes išmanių šilumos ir vandens skaitiklių rinkoje vyksta technologinė revoliucija.

„Pastaruoju metu klimato atšilimo, išteklių taupymo temos tampa vis aktualesnės. Tai diktuoja poreikį tikslesnių technologijų, kurios padės valdyti visą infrastruktūrą. Pavyzdžiui, Londone, Romoje iššvaistoma apie 30% vandens. Jo netenkama per nesandarius kranus, vamzdynų avarijų metu, o reakcijos laikas yra kritiškas. Reikia realiu laiku gauti informaciją, stebėti vartotojų elgseną. Mes kuriame tokius ultragarso įrankius, o po 2–3 metų tai bus rinkos standartas“, – nurodo I. Vosylius.

Investicijos į technologijas atsiperka

Pasak I. Vosyliaus, augimas turėtų būti labiau filosofija, o ne trumpalaikis tikslas. Svarbu atskirti situacijos valdymo priemones ir strateginius tikslus.

„Mes nurijome karčią piliulę, turėjome finansinių praradimų, bet jau turime ir antrą gamybos liniją, ir prieš savaitę gavome statybos leidimą naujai gamyklai, už mėnesio prasidės jos statybos. Mums svarbu žinoti, kodėl mes tai darome. Mano nuomone, geriausius rezultatus parodys tos įmonės, kurios tą sąstingį ir sulėtėjimą išnaudos stiprindamos ilgalaikį konkurencingumą. Mes investuojame ir į technologijas, ir į naujų produktų kūrimą“, – nuomonę pateikia jis.

Prieš 5 metus įmonė daugiausia gamino šilumos skaitiklius, bet vėliau pamatė dar didesnį vandens apskaitos įrenginių poreikį, todėl nusprendė investuoti į automatizaciją ir robotus. Anot pašnekovo, tai leidžia pasiekti ir išlaikyti aukštą kokybę.

„Mūsų gaminys, veikdamas su dviem AA tipo baterijomis, 16 metų siunčia duomenis tris kartus per dieną matuodamas milisekundžių tikslumu. Dėl ultragarso jis tikslus, bet turi būti ir ilgaamžis“, – standartą nupasakoja jis.

Pašnekovo nuomone, sprendimas nesivaikyti trumpalaikių tikslų ir investuoti į technologijas pasiteisino: esą palyginti su kitomis panašiomis įmonėmis čia dirba labai mažai žmonių, yra daug automatikos, o mechaninio darbo žmogui palikta nedaug.

Darbo rinkoje konkuruoja kūrybiškumu

Nors mechaninių darbų įmonėje likę nedaug, padėtis darbo rinkoje išlieka sudėtinga. I. Vosylius aiškina, kad prisivilioti aukštos kvalifikacijos inžinierius padeda lengvas „chaosas“ ir patriotiškumo jausmas.

„Viską turime po vienu stogu. Nuo pasvaigimo susirinkime iki gaminio, produkto, intelektinės nuosavybės. Tai yra 100% lietuviškas gaminys, kuris skverbiasi į lyderiaujančias pozicijas ne tik Europoje, bet ir kituose kraštuose. Tautinio pasididžiavimo jausmas man yra svarbus. Tikiu, kad jis svarbus ir čia dirbantiems“, –pasakoja direktorius.

 

Šaltinis: Verslo Žinios

DAUGIAU APIE KAUNO LEZ

Norite išsamiau susipažinti su mūsų vykdoma veikla?
Susisiekite – ir mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.