Naujienos

HELLA LITHUANIA“ PLEČIA VEIKLĄ: LIETUVOJE PRADEDA GAMINTI NAUJĄ PRODUKTĄ

2020 01 20

Pusantrų metų Lietuvoje veikianti „HELLA Lithuania“ pradeda gaminti turbinos oro slėgio aktuatorių, skirtą visiems Europos rinkos lengviesiems benzininiams automobiliams. Vokiečių kapitalo bendrovė iki šiol gamino daugiausia atskirus apšvietimo sistemų ir transporto priemonių elektronikos komponentus. Šis produktas bus pirmasis, kuris bus gaminamas Lietuvoje ir keliaus tiesiai pas automobilių gamintojus.

„Šio produkto gamyba yra svarbus plėtros etapas šalyje. Aktuatoriui „Waste Gate Actuator“ pagaminti skirta pilnai automatizuota gamybos linija. Su dabartiniu linijos parengtumu galima pagaminti kelis milijonus aktuatorių per metus. Produkto gamyba vyks trimis pamainomis, tam sukurta dvidešimt darbo vietų. 12 technikų ir operatorių atsakingų už linijos priežiūrą ir veikimą. Prie projekto taip pat dirba aštuonių mišrios sudėties inžinierių komanda: kokybės, gamybos, procesų, automatizavimo, testavimo, logistikos ir projektų valdymo specialistai, kurie yra atsakingi už linijos paruošimą, produkto kokybės užtikrinimą, pakavimą ir pristatymą klientui“, – teigia „HELLA Lithuania“ direktorius Michael Jarecki.

Aktuatoriaus gamybos proceso metu naudojamos tokios pažangios technologijos, kaip plastikinių komponentų suvirinimas lazeriu, taip pat automatinės sistemos, kurios aptinka neteisingus gaminio komponentus ir atskiria defektuotas detales. Linija aprūpinama žaliavomis naudojant akustinę stotį.

Pagrindinė aktuatoriaus funkcija yra reguliuoti benzininių variklių turbinos oro slėgį. Aktuatorius užtikrina, kad, važiuojant automobiliu ir paspaudus greičio pedalą, variklio turbina greitai ir efektyviai sureaguos ir automobilis pradės be vėlavimo greitėti, o kuro sąnaudos bei išskiriama tarša bus mažesnės.

Poreikis rinkoje – labai didelis

Jarecki teigimu, šiuo metu tokių produktų poreikis rinkoje yra labai didelis. „Tokio tipo aktuatoriai yra naudojami visuose benzininiuose varikliuose. „HELLA“ įvairaus tipo aktuatorius gamina jau daugiau nei 40 metų ir juos nuolat tobulina, siekiant pritaikyti prie kintančių vartotojų poreikių ir rinkos reguliavimų. Žmonėms vis labiau rūpi ekologija ir komfortas. Į tai atsižvelgdama, kompanija kuria intelektualius elektronikos sprendimus, kurie padeda padidinti energijos vartojimo efektyvumą ir sumažinti CO2 bei kitų aplinkai kenksmingų teršalų kiekį, – teigia bendrovės vadovas. –Ateinančių metų prognozės numato didėjančią automobilių pramonės elektrifikaciją, tačiau vidaus degimo variklių poreikis išlieka ir išliks didelis.“

Šio tipo aktuatorius bendrovė taip pat gamina Meksikoje, Kinijoje ir Rumunijoje. „Waste Gate Actuator“, iš kitų rinkose esančių turbinos oro slėgio aktuatorių, išsiskiria dideliu atsparumu aukštai temperatūrai ir lanksčia elektronikos konstrukcija. Dėl patentuotos technologijos galima tiksliai valdyti aktuatoriaus padėtį, o energijos sąnaudas sumažina speciali pavarų sistema.

Septintasis projektas Lietuvoje

„HELLA“ veikia daugiau nei 35 šalyse ir yra priskiriamas tarp didžiausių automobilių komponentų gamintojų pasaulyje. Pernai rugsėjį kompanija atidarė gamyklą Lietuvoje, Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje. Tai 14-oji „HELLA“ elektronikos komponentų gamykla pasaulyje. Šiuo metu čia dirba 146 darbuotojai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių.

Aktuatoriaus gamyba yra penktasis kompanijos projektas Lietuvoje. Pradėti čia veiklą vokiečių kapitalo kompaniją paskatino gerėjanti investicinė aplinka, Lietuvoje veikiančios aukštųjų technologijų įmonės ir kvalifikuoti specialistai.

DAUGIAU APIE KAUNO LEZ

Norite išsamiau susipažinti su mūsų vykdoma veikla?
Susisiekite – ir mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.