Naujienos

KAUNO LEZ’E ĮSIKŪRĘ „CHEMSYS“: NAUJASIS SANDĖLIS LEIS DVIGUBAI AUGINTI APYVARTAS

2020 12 04

UAB „Chemsys“ vadovas Tomas Jankauskas sako, kad vos paskelbus apie įsikūrimo Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) planus, sulaukęs ne vieno skambučio iš panašaus dydžio kompanijų vadovų, smalsiai klausinėjančių: „Na, tai kaip? Ar verta, ar apsimoka, kokios sąlygos, kokios lengvatos ir koks atsiperkamumas?“

„Mano atsakymas šiuo metu yra: taip, verta, ir mums šis persikėlimas bei apie 4 milijonus EUR siekusi bendra investicija į sklypą bei pastatus neabejotinai atsipirks,“ – sako vandens valymo įrangos komponentais prekiaujančios Kauno įmonės vadovas.


Paskelbę apie atėjimą į Kauno LEZ 2018-tųjų pabaigoje, jau po metų 0.4 hektarų sklype „Chemsys“ turėjo veikiantį 2 000 kv. m. sandėlį, o šį pavasarį, iš karto po karantino, įsikėlė ir į naująjį 200 kv. m. biurą. Nors pasaulinė pandemija kiek pakoregavo artimiausios ateities planus ir paskatino atsargiau dėlioti plėtros strategiją, tačiau augimo tendencija išliko stabili ir T. Jankauskas prisipažįsta, kad jei tokią investiciją planuotų šiandien, tai rinktųsi bent du, o gal ir tris kartus didesnį sklypą:

„Skaičiuojame, kad su dabartine įmonės infrastruktūra galime auginti apyvartas maždaug dvigubai: jei pernai metais apyvarta siekė beveik 5 milijonus EUR, tai šiemet planuojame perkopti 6 milijonų ribą. Su esamu sandėliu galėtume augti dar bent iki 10 milijonų, o tuomet jau teks galvoti apie tolimesnę plėtrą“.


Lyderiai siaurame profilyje

Pasak UAB „Chemsys“ vadovo, vykdomo verslo sėkmę lemia užimtos lyderio pozicijos itin siaurame veiklos profilyje: įmonė iš viso pasaulio importuoja vandens valymo įrangos komponentus ir juos parduoda tiems, kurie užsiima vandens valymo projektais nuo buitinių iki pramoninių ir viešųjų projektų.

„Importuojame pilnais konteineriais medžiagas, reikalingas surinkti vandens valymo įrangą – nuo buitinio filtro privačiame name, iki valymo įrangos, naudojamos tokiuose pramonės monstruose kaip „Achema“ ar „Lifosa“. Pagrindinis mūsų know-how – žinoti, kokias medžiagas turime laikyti savo sandėliuose ir gebėti pasiūlyti vandenvalos projektus vykdančioms kompanijoms tinkamiausias priemones ieškomiems sprendimams įgyvendinti.

Analogiškus biznius vysto nedaug kas – Europoje rastume gal 5-6 kompanijas, tarp kurių mes esame vieni mažiausių, bet sparčiausiai augantys.

Esame paskaičiavę, kad nuolatinius partnerius, stabiliai kas mėnesį iš mūsų perkančius produkciją, turime 16-oje šalių. Tuo tarpu didžiąją dalį mūsų importo sudaro prekės iš Kinijos bei JAV, taip pat šiek tiek iš Brazilijos, Indijos,“ – pasakoja pats jau 28 metus šioje srityje dirbantis T. Jankauskas.

Įsikėlę į LEZ’ą, „Chemsys“ ėmėsi ir dar kelių naujų veiklos krypčių, orientuotų į pramonės įmones, kurioms atliekamos gamybos procesams reikalingos vandens korekcijos. Taip pat buvo pradėta nedidelė gamyba: sumaišomi reikiamų medžiagų mišiniai, jie išfasuojami ir parduodami su prekės ženklu „Chemsys“. Šiam naujam, bet sparčiai augančiam produktui vystyti kompanija priėmė naują žmogų ir pradėjo vykdyti eksportą: nemažai tokių medžiagų iškeliauja į Lenkiją, taip pat, gavus reikiamus sertifikatus, ir į Rusiją, Baltarusiją.

 

Labai svarbus geras susisiekimas

„Iš principo toks verslas kaip mūsų galėtų būti vykdomas bet kur, svarbiausia, kad būtų geras ir patogus logistinis susisiekimas. Ir štai čia Kauno LEZ’as iš tiesų turi kuo pasigirti: atidarius naująjį viaduką esame patenkinti tiek mes, tiek mūsų klientai ir mus aptarnaujančios transporto kompanijos,“ – pasakoja T. Jankauskas, kurio vadovaujama kompanija kasmet importuoja per 150 jūrinių konteinerių prekių, dar per 100 pilnai pakrautų sunkvežimių atkeliauja iš Europos.

Kiek atkeliauja – beveik tiek pat ir iškeliauja: tik apie 14-15 proc. „Chemsys“ importuotos produkcijos lieka Lietuvoje, visa kita eksportuojama. Apie 30 proc. eksporto tenka Rytų šalims, likę 70 proc. – Europai, Artimiesiems Rytams. Pastaraisiais metais kompanija vis aktyviau skverbiasi į stabilesnes Vakarų Europos rinkas ir jau turi pastovius importuotojus į Prancūziją, Angliją.

Šalia tokių Kauno LEZ privalumų kaip nekilnojamojo turto mokesčio ir pelno mokesčio lengvatos, T. Jankauskas pastebi ir palankų samdomų darbuotojų požiūrį:

„Jau teko įsitikinti, kad Kauno LEZ turi savo trauką, kurią kuria tiek nauja kokybiškai sutvarkyta aplinka, tiek čia įsikūrusios prestižinės kompanijos. Per šiuos metus į savo kolektyvą priėmėme keturis naujus darbuotojus – dar pokalbių metu jie visi tarp motyvuojančių priežasčių ateiti pas mus dirbti įvardijo ir įmonės įsikūrimo vietą. Vadinasi, šis persikraustymas suteikė mūsų kompanijai solidumo ir patikimumo, todėl tapo lengviau priimti žmones ir juos prisitraukti. O ką reiškia tinkamas pritrauktas žmogus? Mūsų atveju – po keliolika procentų per metus augančią apyvartą,“ – pastebi „Chemsys“ vadovas.

Šiuo metu 14 darbuotojų turinti įmonė apie tolimesnį kolektyvo auginimą kalba atsargiai: nors buvo planų šiemet priimti daugiau žmonių, tačiau juos pristabdė pandemijos sukelti iššūkiai – išaugę klientų įsiskolinimai, ypač tose rinkose, kurių nerėmė ar nepakankamai rėmė vyriausybė – Izraelio, Dubajaus, Rusijos, Ukrainos.

„Nors teoriškai už šiuos metus galėtume skaičiuoti apie pusės milijonų eurų pelną, tačiau tas uždirbtas pelnas paskęsta užsitęsusiuose kredituose – o kur dar nukritęs Rusijos rublis ar Baltarusijos problemos? Nors Vakarų Europoje situacija kur kas geresnė, tačiau atsargumo režimą įjungusios pramonės kompanijos taip pat stabdo investicinius projektus ir laukia labiau prognozuojamų laikų. Tad išliekame budrūs ir mes,“ – sako „Chemsys“ vadovas.


Tad naujajame biure paruoštos ir jau pilnai įrengtos darbo vietos dar kurį laiką liks tuščios, tačiau T. Jankauskas neabejoja, kad nebeilgam, juolab kad numatomam augimui būtinos ir papildomos pajėgos.

Kompanijoje su pardavimais dirba chemijos ir inžinerijos išsilavinimą turintys specialistai, mokantys bent dvi užsienio kalbas – anglų ir rusų, kuriomis vyksta pagrindinis bendravimas su užsienio klientais. Tiesa, rasti tokių darbuotojų iš gatvės praktiškai neįmanoma, o juos užsiauginti įmonė užtrunka bent metus laiko.

 

Kauno LEZ pirmasis investuotojas įsikūrė 2005 metais. Šiuo metu industrinėje zonoje veiklą vykdo 34 užsienio ir Lietuvos kapitalo įmonės, kurios sukūrė daugiau nei 5300 darbo vietų ir sugeneravo 0.31% bendro Lietuvos vidaus produkto. Kauno LEZ nuo pirmojo investuotojo įsikūrimo pritraukė 680 milijonų Eurų tiesioginių investicijų.

DAUGIAU APIE KAUNO LEZ

Norite išsamiau susipažinti su mūsų vykdoma veikla?
Susisiekite – ir mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.