Naujienos

KAUNO LEZ SULAUKĖ PIRMOJO MRO VEIKLA UŽSIIMANČIO INVESTUOTOJO - FL TECHNICS

2020 11 03

Kauno laisvoji ekonominė zona yra patogiai įsikūrusi greta tarptautinio Kauno oro uosto. Oro Parko teritorija yra unikali erdvė investuoti orlaivių techninės priežiūros, remonto ir kapitalinio remonto (MRO) veikla užsiimančioms įmonėms dėl patrauklios kaimynystės. Taip pat šioje LEZ teritorijoje jau įsikūrę ir plėtrą vykdyti pradeda automobilių elektronikos komponentų gigantai „Continental“ ir „Hella“. Kauno LEZ Oro Parko teritorijoje duris atvers FL Technics Engine Services variklių remonto dirbtuvės.

FL TECHNICS - pasaulyje pripažintas MRO tiekėjas

FL Technics bendrovė specializuojasi periodinės bei operatyviosios techninės priežiūros, atsarginių dalių ir komponentų palaikymo, variklių, APU ir LG valdymo, pilno orlaivių inžinerijos ir techninio mokymo srityse. Lėktuvų techninės priežiūros sprendimų tiekėjas „FL Technics“ turi daugiau nei 20 metų patirtį MRO srityje. 2005 metais įmonė veiklą pradėjo Vilniaus tarptautinio oro uosto teritorijoje. Nuo įsikūrimo pradžios šio lietuviško kapitalo įmonė plėtėsi ir šiuo metu, kartu su savo dukterinėmis įmonėmis, valdo daugiau nei 60 linijinio lėktuvų aptarnavimo bazių bei 5 inovatyvius periodinio techninio aptarnavimo angarus Europoje ir Azijoje. FL Technics yra įsteigę daugiau nei 800 aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų savo grupės įmonėse.

„FL Technics“ teikia periodinę techninę orlaivių priežiūrą, variklių, pagalbinių jėgainių ir važiuoklių administravimo sprendimus ir visapusišką orlaivių inžineriją. Įmonėje dirba aukščiausią kompetenciją turinti inžinierių komanda. „FL Technics“ yra kompetentingas, patikimas partneris tiek avialinijoms, tiek su aviacijos verslu susijusioms sritims.

Įmonė pasižymi ne tik įstabia plėtra, tačiau ir pasaulyje pripažintomis kompetencijomis. „FL Technics“ be orlaivių mechanikos priežiūros taip pat užsiima ir techniniais mokymais aviacijos srityje. Įmonė 2019 metais Europos Aviacijos Industrijos apdovanojimuose buvo nominuota inovacijų kategorijoje už inovatyvių sprendimų ir technologijų taikymą mokymų srityje. Taip pat, tais pačiais metais Aviacijos Industrijos apdovanojimuose Azijos regione, vos atidariusi orlaivių dalių sandėliavimo bazę Singapūre, FL Technics, pelnė metų Azijos MRO įmonės titulą.

Taip pat sėkmės susilaukė ir įmonės mokymų platforma 147training.com, kuri 2020 m. liepos mėnesį pranešė, jog yra išdavusi daugiau nei 15 000 sertifikatų už nuotoliniu būdu įvykusius mokymus.

„FL Technics“ siūlo platų specializuotų mokymų asortimentą – nuo žmogiškųjų veiksnių, kuro bako saugos ir reikalavimų variklio paruošimui, iki orlaivio tipo keičiamų ir nuolatinių detalių techninės priežiūros bei kapitalinio remonto mokymų. Savo mokymų centruose ir orlaivių techninės priežiūros angaruose Vilniuje ir Kaune įmonė teikia teorinius ir praktinius mokymus pagal specializuotas programas. Mokymus organizuoja aukščiausios klasės ekspertų komanda sukaupusi didesnę nei 20 metų patirtį aviacijos pramonėje.

MRO sektoriaus plėtra Kauno LEZ

Vilniuje ir Kaune įsikūrus aviacijos sektoriuje lyderiaujančioms Europos įmonėms, Lietuvoje ėmė sparčiai vystytis Centrinės Europos aviacijos techninės priežiūros, remonto ir eksploatacijos (MRO) centras, kuris aktyviai naudojasi LEZ teikiamais privalumais.

Kaunas siūlo puikią infrastruktūrą MRO klasterių plėtrai – Kauno oro uosto pakilimo/nusileidimo takas yra ilgiausias Lietuvoje (3250 m) ir turi 16 km2 plotą, tinkamą aviacijos įrengimams. Tai, jog Kaunas yra puiki vieta aviacijos verslo vystymui, lemia ne tik išvystyta infrastruktūra, bet ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų pasiūla.

„Mes džiaugiamės galėdami atidaryti naujas turbo ventiliatorinių variklių remonto dirbtuves. Tai puikus strateginės plėtros žingsnis „FL Technics“ ir „FL Technics“ Kauno padalinio infrastruktūrai. Jau netolimoje ateityje planuojame toliau plėtoti „FL Technics Engine Services“ verslo galimybes,”- sake „FL Technics“ generalinis direktorius Žilvinas Lapinskas.

„FL Technics“, priklausanti vienai didžiausių Centrinėje ir Rytų Europoje aviacijos paslaugas teikiančiai „Avia Solutions Group“ įmonių grupei, turinčiai 83 biurus ir vienijančiai daugiau nei 7000 aviacijos profesionalų visame pasaulyje, plėtrą vykdo ne tik tarptautiniame lygmenyje, tačiau ir čia pat Lietuvoje. Šiuo metu įmonė užsiima tik orlaivių linijiniu ir periodiniu techniniu aptarnavimu. Nuo 2020 lapkričio MRO paslaugų teikėjo grupę papildys naujoji įmonė FLT Engine Services. Naujoji įmonė jau 2021 m. įsikurs naujame dviejų aukštų orlaivių variklių ir žaliavų sandėliavimo bei remonto paskirties angare. Naujasis projektas, kurį įgyvendina „Sniego takas“ įmonei leis naudotis 3,288 kv. m. naujų patalpų, kuriose bus vykdomi variklių techninio aptarnavimo darbai. 2021 metais, kai naujasis angaras atvers duris FLT Engine Services planuoja techninę priežiūrą suteikti daugiau nei 100 orlaivių varikliams, potencialiai remonto apimtys gali siekti daugiau nei 200 orlaivių variklių aptarnavimą per metus.

DAUGIAU APIE KAUNO LEZ

Norite išsamiau susipažinti su mūsų vykdoma veikla?
Susisiekite – ir mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.