Naujienos

KAUNO LEZ KURIASI VAISTŲ DIDMENOS DISTRIBUTORĖ „TAMRO“

2021 06 22

Viena didžiausių Lietuvoje vaistų logistikos kompanijų ir vaistinių valdytojų UAB „Tamro“ savo plėtrai pasirinko Kauno laisvosios ekonomikos zonos (LEZ) teritoriją: čia, 25 000 arų sklype, projektuojamos patalpos, kuriose, pasak „Tamro“ atstovų, įmonė galės realizuoti suplanuotą augimą ir pasiūlyti dar daugiau paslaugų esamiems bei naujiems klientams.

UAB „Tamro“ naująjį pastatą nuomosis iš investicijų bendrovės UAB „Eika Asset Management“ valdomo fondo UAB „Eika Real Estate Fund“: pagal sudarytą sutartį, šis vystytojas ne tik pastatys Kauno LEZ teritorijoje užsakovo poreikius atitinkantį „built-to-suit“ tipo pastatą, bet ir įsigis šiuo metu bendrovei nuosavybės teise priklausantį pastatą Kaune.

Jau beveik tris dešimtmečius Kaune veikianti „Tamro“ buvo pirmoji nelietuviško kapitalo didmeninė vaistų platinimo kompanija Lietuvoje. „Tamro Baltics“, kuriam priklauso ir UAB „Tamro“, šiuo metu yra vienas didžiausių farmacijos distributorių Baltijos šalyse, teikiantis visapusiškas didmenos paslaugas, skirtas aprūpinti vaistines ir ligonines vaistais bei kitais produktais. Modernios ir skaitmenizuotos tiekimo paslaugos apima visą logistinę grandinę – nuo sandėliavimo, transportavimo, prekių valdymo iki sąskaitų tvarkymo. „Tamro Baltics“ metinė apyvarta siekia 480 mln. eurų, o didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje iš viso dirba per 1 200 darbuotojų.

„Sprendimas persikelti į naujas patalpas yra logiškas ir savalaikis žingsnis, kurio laukėme jau kurį laiką. Turime ilgametę nuoseklaus bei sėkmingo darbo patirtį, todėl natūraliai atėjo laikas plėstis. Savo klientams visada stengiamės suteikti kuo aukštesnės kokybės paslaugas, o naujasis logistikos centras leis kokybės kartelę pakelti dar aukščiau. Negana to, persikraustę į erdvesnes patalpas galėsime pasiūlyti dar daugiau paslaugų esamiems bei naujiems klientams.  Tuo pačiu noriu pasidžiaugti ir dėl visų „Tamro“ Lietuvoje darbuotojų, kurie dirbdami biure galės tai daryti patogesnėje ir šiuolaikinius poreikius atitinkančioje aplinkoje“, – teigia „Tamro“ generalinė direktorė Rasa Montvilė.

Renkantis, kur perkelti besiplečiančios „Tamro“ veiklą, žvilgsniai į Kauno LEZ nukrypo tiek dėl patrauklios infrastruktūros verslui ir darbuotojams, tiek dėl itin palankios lokacijos distribucijai: teritorija įsikūrusi šalia nacionalinės ir tarptautinės svarbos magistralinių kelių A1 ir A6 sankryžos, kuri užtikrina patogų susisiekimą su daugeliu Lietuvos miestų ir Europos šalimis.

Tai bus pirmasis „Eika Asset Management“ valdomo fondo „Eika Real Estate Fund“ projektas Kauno LEZ ir, įmonės atstovų tvirtinimu, tikrai ne paskutinis. Kaip pastebi kompanijos generalinė direktorė Viktorija Orkinė: „Pasirašytas sandoris su „Tamro“ išsiskiria itin aukštais nuomininko reikalavimais projekto techniniams parametrams, įgyvendinimo terminams ir vietai. Pastarąjį reikalavimą padėjo įgyvendinti Kauno LEZ teritorija su savo puikiai išvystyta infrastruktūra ir nepriekaištingu susisiekimu“.

 „Investuok Lietuvoje“ gyvybės mokslų komandos vadovė Dalia Celencevičiūtė pastebi, kad tokie plėtros projektai liudija teigiamas tendencijas šiame Lietuvai itin svarbiame sektoriuje: „Labai džiaugiamės, kad tiek metų Lietuvoje esančios įmonės mato galimybę čia plėstis, pasinaudodamos ne tik puikia verslo aplinka, bet ir jau esančia infrastruktūra. Ši plėtra prisidės ir prie visos Gyvybės mokslų ekosistemos vystymosi“.

Farmacinė logistika – aukštus reikalavimus keliantis sektorius

„Tamro“ bus jau antrasis Kauno LEZ veikiantis farmacijos didmenininkas: nuo 2019 m. čia yra įsikūrusi ir sėkmingai veikia farmacinių preparatų didmeninės prekybos įmonė UAB „ABC Farma“, teikianti vaistų sandėliavimo ir logistikos paslaugas klientams iš viso pasaulio.

Tarp Kauno LEZ veikiančių senbuvių – ir lietuviško kapitalo farmacijos kompanija UAB „Aconitum“, kurianti, gaminanti ir rinkai tiekianti augalinius nereceptinius ir receptinius vaistinius, homeopatinius preparatus ir maisto papildus.

„Farmacinės logistikos sektorius yra itin inovatyvus ir reiklus, tad šio sektoriaus plėtra LEZ rodo aukštą teritorijos logistinį patrauklumą bei palankią aplinką verslui. Tarptautinės „Phoenix group“ įmonės „Tamro“ sandoris su „EIKA Real Estate Fund“ ir įsikūrimas Kauno LEZ yra akivaizdus sėkmingos ir pažangios LEZ verslo bendruomenės plėtros įrodymas,“ – pažymi Kauno LEZ valdančios bendrovės vadovas Vytautas Petružis.

Kauno LEZ pirmasis investuotojas įsikūrė 2005 metais. Šiuo metu industrinėje zonoje veiklą vykdo 41 užsienio ir Lietuvos kapitalo įmonė, kurios sukūrė daugiau nei 5700 darbo vietų ir sugeneravo 0.31% bendro Lietuvos vidaus produkto. Kauno LEZ nuo pirmojo investuotojo įsikūrimo pritraukė 780 milijonų Eurų tiesioginių investicijų.


DAUGIAU APIE KAUNO LEZ

Norite išsamiau susipažinti su mūsų vykdoma veikla?
Susisiekite – ir mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.