Naujienos

GAMYBĄ PRADEDA DIDŽIAUSIAS KAUNO LEZ NAUJAKURYS: STARTAVO „CONTINENTAL“ GAMYKLA

2020 07 17

Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) spalio 10 d. oficialiai veiklą pradėjo didžiausias naujakurys – duris atvėrė automobilių pramonės milžinės „Continental“ elektronikos komponentų gamykla, kurioje iki 2021 metų darbuosis per 1 000 žmonių.

Naujosios „Continental“ automobilių elektronikos komponentų gamyklos statybos darbai prasidėjo 2018-tųjų liepą: vos per 15 mėnesių buvo pastatytos 22 000 kv. m gamybos, administravimo ir sandėliavimo patalpos, kuriose nuo spalio 10 d. pradedama produkcijos gamyba. Ši „Continental“ plyno lauko investicija yra didžiausia ne tik Kauno LEZ, bet ir Lietuvoje per pastaruosius 20 metų: iš viso įmonė į projektą investuoja 95 milijonus eurų, o „Continental“ atėjimas laikomas įtakingu veiksniu, prisidedančiu prie automobilių pramonės plėtros ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje.

Tai pabrėžė ir iškilmingame atidaryme dalyvavęs Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, kartu su „Continental“ vykdomosios valdybos nariu Nikolai Setzer paleidęs gamybos liniją, ant kurios buvo pagamintas pirmasis Kauno gamyklos produktas.

„Tai reikšminga paskata vietos ekonomikai, kuri prisidės prie bendros visų mūsų žmonių gerovės“, – sakė šalies vadovas, pridūręs, kad „Continental“ elektronikos komponentų gamykla padės Lietuvai nerti į pramonės revoliucijos sūkurį.

Kauno LEZ iškilusi naujoji gamykla atitinka visus Industry 4.0 reikalavimus, leidžiančius naudoti automatizuotus įrenginius. Įgyvendinant projektą buvo laikomasi aukščiausių tvarumo ir aplinkosaugos reikalavimų. Pastato dizainas ir įrengimo projektas sertifikuoti prestižiniam LEED sertifikatui Gold kategorijoje, o šiemet „Continental Automotive Lithuania“ gavo antrąją vietą „Emerging Europe Awards“ apdovanojimuose, „Best FDI project“ kategorijoje.

Prieš metus, pradedant naujosios gamyklos statybas, lankiusis Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė akcentavo, kad kartu su „Continental“ į šalį ateina ne tik Vokietijos investicijos, bet ir itin inovatyvi gamyba. Įmonė Lietuvoje gamins tik aukštos pridėtinės vertės elektronikos komponentus: durų ir sėdynių kontrolės elementus, išmanias automatines langų užtamsinimo sistemas, adaptyvios greičio palaikymo sistemos sensorius bei priekinius radarus automatinio stabdymo funkcijai.

„Inovatyvius elektronikos komponentus kurianti „Continental“ gamykla – tai dar vienas sėkmingai į Kauno LEZ pritrauktas investuotojas, vykdantis išmaniosiomis technologijomis grįstą gamybą. Be kitų svarbių veiksnių, prie to prisideda ir LEZ’e pagal programą „Smart Parkas LT“ vykdomos veiklos, skirtos mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimui,“ – pastebi Kauno LEZ vadovas Vytautas Petružis.

Planuojama, kad iki 2021 metų „Continental Automotive Lithuania“ dirbs apie 1 000 darbuotojų – šiuo metu gamyba pradedama turint 190 žmonių kolektyvą. Tam, kad pritrauktų reikiamus talentus, įmonė glaudžiai bendradarbiauja su vietos švietimo institucijomis, jau pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su Kauno technologijos universitetu. Tuo tarpu su Kauno savivaldybe derinami nemokami viešojo transporto maršrutai, o bendruomenės ir darbuotojų reikmėms šalia gamyklos planuojama įrengti sporto salę, vaikų darželį, nutiesti dviračių takus susisiekimui su Kauno miestu.

Įmonės atstovai tvirtina, kad vykdant veiklą bus nuolat atsižvelgiama į aplinką bei energiją tausojančius sprendimus ir medžiagas: artimiausiu metu įmonė planuoja savo sklype įrengti atsinaujinančių energijos šaltinių, o kasdienėje gamyklos veikloje atsisakyti vienkartinio naudojimo plastiko produktų.

Apie kompaniją: „Continental“ yra viena didžiausių automobilių elektronikos komponentų tiekėjų pasaulyje. 1871 m. įkurta įmonė kuria saugius, efektyvius, prieinamus išmaniuosius transporto priemonių, kitų įrenginių, eismo ir transportavimo sprendimus. 2018 m. „Continental“ pajamos siekė 44,4 mlrd. eurų, šiuo metu įmonėje dirba per 245 tūkst. darbuotojų 60-je pasaulio šalių.

DAUGIAU APIE KAUNO LEZ

Norite išsamiau susipažinti su mūsų vykdoma veikla?
Susisiekite – ir mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.