Sklypai su parengta infrastruktūra
sužinoti daugiau > Sklypai su parengta infrastruktūra
-- Pasirinkite temą --

Kauno regionas

Kaunas yra sujungtas automobilių keliais su kitais svarbiausiais Lietuvos ir užsienio valstybių centrais, lengvai pasiekiamas oro ir geležinkelių transportu, todėl vertinamas dėl patogios geografinės padėties. Dėl čia įsikūrusių chemijos, elektros įrangos, tekstilės, maisto ir gėrimų įmonių Kaunas vadinamas Lietuvos pramonės sostine. Didžiausio technologijų universiteto Baltijos šalyje dėka regiono darbuotojų kompetencijos yra svarbios visai Lietuvai.

 

Kauno regionas
 

 

Pagal Lietuvos laisvosios rinkos instituto sudarytą Lietuvos savivaldybių indeksą, Kauno rajono savivaldybė penkis kartus (2011, 2013, 2014, 2015 ir 2016 m.) buvo pirma, o 2012 m. užėmė antrą vietą tarp 54 mažųjų (ne miestų) savivaldybių. Nustatant savivaldybių indeksą vertinama tiek investicinė, tiek socialinė aplinka.  

 

Medal

 

Kaune šiuo metu veikia 9 universitetai, 7 kolegijos ir 19 profesinių mokyklų. Mokosi 56 030 studentų.

Kauno technologijos universitetas – didžiausias kvalifikuotų inžinierių rengėjas šalyje. Turėdamas glaudžius ryšius su verslu ir ilgametę bendradarbiavimo su didžiausiais regiono verslo dalyviais patirtį, KTU yra pagrindinis darbo jėgos tiekėjas regione veikiančioms įmonėms. 

 

People001

 

Šiuo metu gyventojų skaičius regione siekia 570 163, o darbingo amžiaus gyventojų skaičius yra 221 600. / Kauno teritorinė darbo birža, 2017

Kaunas yra vadinamas Lietuvos pramonės širdimi. 19,14 proc. darbingo amžiaus žmonių dirba gamyboje.

Daugiau nei 50 užsienio kapitalo įmonių pasirinko Kauną savo investicijoms ir sukūrė 7000 darbo vietų. 54 proc. tiesioginių užsienių investicijų sudaro gamyba, 16 proc.- prekyba, 14 proc.- nekilnojamas turtas, 6 proc.- statyba ir 10 proc. kitos veiklos sritys.

 

Transport001

 

Kaunas yra lengvai pasiekiamas ne tik keliais, geležinkeliu, bet ir oro transportu. Kauno oro uostas – didžiausias krovininis oro uostas šalyje.  2016 m. Kauno oro uosto tvarkaraštyje numatyti skrydžiai į Barseloną, Eilatą (Ovdas), Kopenhagą, Birmingemą, Bristolį, Dubliną, Alikantę,  Palma de Maljorką, Maltą, Šanoną, Oslą (Ryge), Londoną (Getvikas, Stanstedas, Lutonas).

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.