Strateginė vieta
sužinoti daugiau > Strateginė vieta
-- Pasirinkite temą --

Regionų plėtros plano koreliacija su Lietuvos laisvosiomis ekonominėmis zonomis

Regionų plėtros plano koreliacija su Lietuvos laisvosiomis ekonominėmis zonomis

Šių dienų Lietuva, o ypač Lietuvos regionai, susiduria su didžiule emigracijos problema. Didelis nedarbo lygis bei vidutiniškai mažesni atlyginimai šalies regionuose nei miestuose, verčia žmones ieškoti laimės svetur. Mažėjantis dirbančiųjų žmonių skaičius lemia, kad vis mažiau mokesčių yra surenkama į Lietuvos biudžetą, kurie yra paskirstomi svarbioms įstaigoms išlaikyti: ligoninėms, policijai, gaisrinei, bibliotekoms ir pan. Siekiant permainų ir teigiamų rezultatų, drąstiškos priemonės yra neišvengiamos.

“Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai” 2016 metais, investicijų pritraukimo ir išteklių sutelkimo plane, iškėlė regionų plėtros sprendimo būdus, kurie turėtų mažinti atskirtį tarp miesto ir regiono, taip pakeliant Lietuvos gyventojų gerovę. Pagrindinė sąlyga šiam rezultatui pasiekti, yra sukurti patrauklias sąlygas eksportuojančiam verslui investuoti Lietuvos regionuose. Naujai regionų centruose įsteigtos įmonės ne tik duotų tiesioginės naudos dėl sukurtų darbo vietų̨ ir sumokėtų̨ mokesčių̨, bet vietos ūkiui darytų toliau siekiantį teigiamą poveikį.  

Pasak autorių, vienas iš kertinių investicinės aplinkos gerinimo būdų yra greitojo susisiekimo programa, pagal kurią susisiekimas 50 km spinduliu tarp regiono centruose įsikūrusių laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) ir šalia esančių miestų įvairiomis viešojo transporto priemonėmis būtų nemokamas ir netruktų ilgiau 45 minučių. Šis pasiūlymas, kaip dalis konkrečių veiksmų paketo kuriais galima būtų mažinti emigraciją regionuose, taip pat yra ir puiki reklaminė žinutė, siekiant pritraukti investuotojus.

Galima sutikti, kad didžiulę svarbą bendrame Lietuvos strateginiame plane turi visos šalies LEZ, kurios sugeba pritraukti užsienio investuotojus dėl puikios investicinės aplinkos: spartaus įsikūrimo greičio, patogios strateginės vietos, mokesčių lengvatų egzistavimo ir pan. Papildomas reikšmingas privalumas – gyventojų atvykimo į darbovietę užtikrinimas iš regionų – tik dar labiau išryškintų Lietuvos vardą globaliu mastu ir prisidėtų siekiant pritraukti investicijas.

Sukonkretinus, Kauno LEZ svarbą bendrame regionų kontekste atskleidžia skaičiai. Šiuo metu net 30% visų Kauno LEZ įsikūrusių įmonių darbuotojų atvyksta į darbovietę iš Kauno rajono. Vidutinis visų Kauno LEZ įmonėse įsikūrusių darbuotojų atlyginimas yra didesnis negu vidutiniškai gaunančių Kauno miesto gyventojų. Tai sąlygoja faktas, kad didžioji dalis čia veikiančių įmonių yra užsienio kapitalo. Šios įmonės ne tik  investuoja į naujausias technologijas, bet taip pat skiria daug dėmesio darbo kultūros puoselėjimui, darbuotojų skatinimui, kvalifikacijos kėlimui ir pan. Todėl galimybė dirbti ir tobulėti tarptautinėje įmonėje, traukia įvairių specialybių žmones, kurie renkasi darbą Kauno LEZ teritorijoje veikiančiose įmonėse.

Visos Lietuvos laisvosios ekonominės zonos yra tos vietos, kurios ženkliai prisideda prie regionų bei visos Lietuvos ekonomikos augimo. Nenutrūkstantis investicijų pritraukimas ir zonų vystymasis drauge su efektyvia susisiekimo programa yra tai, ko reikia kiekvienam regionui, siekiant išlaikyti Lietuvos gyventojus. Todėl turi būti skiriamas ypatingas valstybės dėmesys, siekiant dar labiau plėtoti visas Lietuvos laisvąsias ekonomines zonas ir gerinti investicines sąlygas Lietuvos bei užsienio kapitalo įmonėms. Nes kiekvienas pritrauktas investicinis euras (€), ilgoje perspektyvoje valstybei atsiperka septyneriopai.

                                                               

Grįžti

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.