Mokesčių lengvatos
sužinoti daugiau > Mokesčių lengvatos
-- Pasirinkite temą --

Sparčiai darbuotojų skaičių auginanti HELLA reikiamas kompetencijas ugdo mokymuose

Sparčiai darbuotojų skaičių auginanti HELLA reikiamas kompetencijas ugdo mokymuose

Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įsikūrusi vokiečių kompanija HELLA jau gali pasidžiaugti iki 100 darbuotojų išaugusiu kolektyvu, kurio mokymams skiriamas ypatingas dėmesys: automobilių pramonei reikalingos patirties naujai priimti darbuotojai įgyja HELLA padaliniuose Europoje, o svarbioms kompetencijoms ugdyti gautas finansavimas pagal ES fondų priemonę „Mokymai užsienio investuotojų darbuotojams“.

Triženklį darbuotojų skaičių įmonė pasiekė per 17 mėn., vidutiniškai per mėnesį įdarbindama po 5-6 darbuotojus. Didžiąją dalį jų sudaro inžinerinę kvalifikaciją turintys specialistai, dirbantys logistikos, kokybės, įrangos instaliavimo ir priežiūros bei gamybos skyriuose.

„Šiuo metu gana intensyviai ieškome darbuotojų, turinčių patirties inžinerinėje- technologinėje srityje. Įmonei sparčiai plečiantis ir pradedant vykdyti naujus gamybos projektus, itin svarbūs tampa procesų inžinieriai bei įrangos instaliavimo ir testavimo specialistai,“ – sako „HELLA Lithuania“ personalo skyriaus vadovė Jurgita Macijauskienė.

Darbuotojų kompetencijoms ugdyti skirta ES fondų parama

Ji pastebi, kad darbuotojų, turinčių patirties automobilių pramonėje, Lietuvoje ypač mažai. „Tačiau „HELLA Lithuania“ steigėjai tą jau žinojo apsispręsdami investuoti Lietuvoje, tad didelį dėmesį skiriame priimtų specialistų mokymams kitose HELLA gamyklose, daugiausiai Europoje, nors buvo ir keletas egzotiškesnių šalių. Lygiagrečiai mokyti mūsų darbuotojų atvyksta kolegos į Lietuvą.“

Įmonės HELLA darbuotojų mokymams skirtas beveik 0,5 mln. Eur finansavimas pagal ES fondų priemonę „Mokymai užsienio investuotojų darbuotojams“.

„Automobilių pramonėje svarbiausias rodiklis yra kokybė, todėl didžiąją dalį finansavimo skirsime darbuotojų mokymams, nukreiptiems į technologinių procesų kokybės stiprinimą bei kompetencijų gilinimą. Siekdami užtikrinti efektyvią komunikaciją su kitų šalių HELLA padaliniais, klientais ir tiekėjais, finansuosime darbuotojų anglų kalbos kursus. Be abejo, nemaža dalis mokymams skirto finansavimo bus nukreipta kitoms svarbioms kompetencijoms stiprinti, tokioms kaip projektų valdymas, įmonės veiklos efektyvumo didinimas, praktinis sudėtingų sprendimų priėmimas“.

Beveik trečdalis kandidatų CV – iš užsienio

Personalo vadovė sako, kad darbo pokalbių metu kaip vienas didžiausių „HELLA Lithuania“ privalumų įvardijama itin atvira vadyba: „Mūsų komandoje yra skatinamas grįžtamasis ryšys bei atviras bendravimas ir, nors turime skirtingas atsakomybes, visus darbuotojus vertiname vienodai“.

Apie 30 % kandidatų CV įmonė sulaukia iš užsienyje gyvenančių lietuvių, o dėl itin atviro požiūrio į darbuotojų priėmimą, dalį darbo pokalbių vykdo internetu ar telefonu. Šiandien jau galima pasidžiaugti, kad dirbti „HELLA Lithuania“ įmonėje atgal į Lietuvą sugrįžo keli buvę emigrantai.

J. Macijauskienės teigimu, įmonės laukia intensyvūs metai, tačiau stebint bendras šalies tendencijas bei susidomėjimą konkrečiai HELLA, ateities prognozės nuteikia optimistiškai: šių metų vasarą įmonė planuoja pasitikti su maždaug 140 darbuotojų komanda, o kitų metų vasaros pradžioje darbuotojų skaičius turėtų padvigubėti.

Grįžti

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.