Strateginė vieta
sužinoti daugiau > Strateginė vieta
-- Pasirinkite temą --

Startavo viena moderniausių baldų gamyklų Lietuvoje: visa produkcija skirta eksportui

Startavo viena moderniausių baldų gamyklų Lietuvoje: visa produkcija skirta eksportui

Kovo 20 d. Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) oficialiai atidaryta viena moderniausių baldų gamyklų Lietuvoje – „Geras baldų fabrikas“, priklausanti seniausiai Lietuvos baldų pramonės įmonei „Freda“.

Vos per metus 5,3 ha Kauno LEZ plote iškilo modernus 35,6 tūkst. kv. m. fabrikas – korpusinių kietųjų baldų gamykla ir logistikos sandėlis. Čia pradedama plataus asortimento dažytų korpusinių baldų gamyba, daugiausiai – įvairių komodų, taip pat batų dėžių, spintelių ir kitų kietųjų baldų.Pasak gamyklos vadovo Virginijaus Brundzos, visa naujajame fabrike pagaminta produkcija bus skirta tik eksportui ir iškeliaus į įvairias pasaulio šalis – pagrindinis bendrovės „Freda“ klientas yra Švedijos baldų gamybos ir prekybos koncernas „Ikea“.

„Džiugu, kad seniausia Lietuvos medienos pramonės įmonė žiūri į priekį ir daro reikšmingas investicijas. Dar džiugiau tarti žodį „fabrikas“. Nes vienu metu atrodė, kad Lietuvai gresia tapti šalimi, kuri nieko nebegamina ir nebeturi savo pramonės. Vis dėlto gamyba ne tik išlieka, bet ir auga, o šiandieninio fabriko atidarymas svarbus tiek Kauno regionui, tiek visai Lietuvai: investuotos dešimtys milijonų, kuriamos šimtai darbo vietų ir planuojama šimtų milijonų apyvarta – tai reikšmingi skaičiai ir indėlis į šalies ekonomiką bei mūsų ekonomikos variklį – eksportą,“ – gamyklos atidarymo ceremonijoje sakė Lietuvos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Reaguodama į išaugusius baldų pramonės poreikius, UAB „Freda“ iš viso į naujojo fabriko projektą Kauno LEZ teritorijoje investavo 42 mln. eurų, o ateityje, antrajame etape, planuojama dar 12 mln. eurų investicija. Didžiausias dėmesys teko moderniems sprendimams: naujoji gamykla – funkcionali ir tvari, joje vykdoma aplinkai draugiška gamyba, panaudojant energiją taupančius šildymo apšvietimo sprendimus, pastatas yra itin aukštos A++ energinio efektyvumo klasės, ant vieno iš stogų numatyti saulės energijos kolektoriai.

Planuojama, kad projektinį pajėgumą „Geras baldų fabrikas“ turėtų pasiekti per 3-4 metus, tuomet jo gamybos apimtys sudarys apie 250 mln. Eur. Iš viso čia bus sukurta apie 240 naujų darbo vietų, šiuo metu didžiausias poreikis – aukščiausios kvalifikacijos linijų operatoriai bei staklininkai.

„Geras baldų fabrikas“ – tai jau trečioji baldų gamybos įmonė Kauno LEZ teritorijoje, liudijanti čia besiformuojantį šios pramonės šakos klasterį. Be naujosios „Fredos“ gamyklos, Kauno LEZ veikia vonios baldų gamintojai UAB „Raguvos baldai“ (UAB „Kamė“) ir vos prieš kelis mėnesius, 2018-tųjų gruodį, veiklą pradėjusi UAB „Fitsout“, tiekianti baldus ir interjero sprendimus verslui.

Grįžti

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.