Naujienos

KAUNO LEZ IŠKILS LABORATORINIŲ TYRIMŲ CENTRAS

2021 01 11

Kauno LEZ valdanti bendrovė pasirašė sutartį su UAB „Polylema“, kuri 0,4 ha sklype ketina įrengti laboratorinių tyrimų centrą. „Polylema“ yra JAV įmonių grupės „Rubinntec“ dalis, o naujoji laboratorija skirta „Rubinntec“ sukurtos ir užpatentuotos padangų perdirbimo technologijos tyrimams, vystymui bei pritaikymui gamybiniams procesams.


450 kv. m ploto pastato statybos turėtų prasidėti artimiausiais mėnesiais, o laboratorijos atidarymas suplanuotas 2021 metų birželį. Numatytoji investicija į naująjį tyrimų centrą per trejus metus sudarys 2,8 mln. EUR – įrengimams ir darbuotojams, be pastatų ir sklypo kainos. Šiuo metu kompanijoje dirba trys žmonės, iki kitų metų vidurio kolektyvas turėtų augti iki beveik dešimties laboratorijos ir administracijos darbuotojų.

 

„Mūsų tyrimų centro užduotis yra „Rubinntec“ sukurtus laboratorinius procesus paversti efektyviais, licencijuotais ir tiksliais gamybiniais procesais. Kitaip sakant, sukurti ekonomiškai efektyvų ir naudingą padangų perdirbimą pagal „Rubinntec“ užpatentuotas technologijas,“ – pasakoja „Polylemos“ vadovas Martynas Jankauskas.

 

Pasak jo, naująją technologiją sukūręs verslas ieškojo palankių sąlygų tolimesniam tvariam padangų perdirbimo plėtojimui kurti. Apsispręsti padėjo didesnis Europos palankumas įgyvendinantiems žaliuosius projektus bei galimybė pasinaudoti europine parama.

„Kauno LEZ mums buvo palanki logistiniu požiūriu – ypač vertinant ilgalaikės plėtros perspektyvoje,“ – tvirtina M. Jankauskas.

Naujojoje laboratorijoje prototipinė idėja virs kūnu ir papildys šiuo metu tarptautinėse laboratorijose atliekamus pramoninius „Rubinntec“ technologijos bandymus.

„Tam, kad pagamintum produktą, reikia sukurti jo receptūrą, pateikti tikslius technologinių procesų aprašymus – tik tuomet jį galima siūlyti rinkai. Tai ir atliks „Polylema“, ateityje pardavinėsianti tiek pačią technologiją, tiek gaminsianti procesui vykti reikalingus reagentus,“ – aiškina įmonės vadovas.

Naująją technologiją sudarys du pagrindiniai elementai: kompatibilizatoriaus ir katalizatoriaus dviejų komponentų mišinys, skirtas padangų (jų gumos drožlių) perdirbimo reaktoriui (perdirbimo linijai), bei šio reaktoriaus technologinis (darbo režimų) reglamentas.

 

Šiuo metu sprendžiant naudotų padangų utilizacijos problemas taikomos trys pagrindinės kryptys: gumos atliekų pakartotinis panaudojimas, deginimas arba laikymas specialiai tam pritaikytuose sąvartynuose. M. Jankauskas atkreipia dėmesį, kad nei vienas šių būdų neleidžia atgauti gumos ar netaršiai utilizuoti padangas.

„Ne visi supranta, kad tiesiog mechaninis gumos susmulkinimas, neatliekant jos devulkanizavimo, ir supylimas į asfaltą ar kilimėlio pagaminimas, nėra tvarūs sprendimai. Tarkime, jei įprastai smulkinta guma supilama į bitumą jame netirpsta, tai pagal mūsų technologiją perdirbtos padangos virsta naftos produktu, kuris tirpsta karštame bitume kaip cukrus arbatoje – taip gaunamas vienalytis modifikuotas bitumas. Tad dar viena „Polylemos“ užduotis bus perdirbtos gumos produktų realizavimas ir panaudojimas. Dar vienas pavyzdys: jau dabar yra aptariamos galimybės iš tokio perdirbtos gumos produkto gaminti vieno garsiausių pasaulyje sportinės avalynės gamintojo batų padus,“ – užsimena „Polylemos“ vadovas.

 

Vasarą tyrimus pradėsianti „Polylema“ taps dar viena įmone, Kauno LEZ teritorijoje užsiimančia R&D veikla: moksliniais tyrimais ir inovacijomis paremtų produktų kūrimą bei plėtrą čia jau vykdo tokios įmonės kaip „Freda“, „Elinta“, „Axioma Metering“.

 

Kauno LEZ suteikia sąlygas įsivirtinti inovacijų kūrimu užsiimantiems verslams, kuriantiems naujas medžiagas, produktus bei įrenginius, diegiantiems naujus arba tobulinantiems jau sukurtus procesus. Tuo tikslu buriamas tvarus „Smartpark“ klasteris, kurio tikslas – pritraukti išmaniosios specializacijos įmones ir skatinti Kauno LEZ jau veikiančias kompanijas investuoti į naujų produktų kūrimą, vystymą bei gamybą.

 

DAUGIAU APIE KAUNO LEZ

Norite išsamiau susipažinti su mūsų vykdoma veikla?
Susisiekite – ir mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.