04 SMARTPARK

Moksliniai tyrimai, eksperimentinė plėtra ir inovacijos (MTEPI) yra pažangios visuomenės pagrindas. Todėl Kauno LEZ siekia savo teritorijoje sukurti palankias sąlygas įmonių, vykdančių MTEPI veiklas, įsikūrimui – suburti Smartpark bendruomenę.

Smartpark – tai išmaniosios specializacijos įmonių bendruomenė, kurios veikla orientuota į naujų produktų vystymą ir gamybą. Tvaraus Smartpark klasterio kūrimas yra vienas iš Kauno LEZ tikslų. Todėl siekdami pritraukti ir paskatinti įsikurti išmaniosios specializacijos įmones, dedame pastangas paruošti visą reikalingą infrastruktūrą: nuo kelių, gatvių ir inžinerinių tinklų įrengimo iki vystytojų, pasiruošusių suteikti built-to-suit ar nuomos paslaugas.

Prioritetinės, bet ne vienintelės Kauno LEZ Smartpark įmonių veiklos kryptys:

  • transportas;
  • logistika;
  • IRT (ICT angl.);
  • sveikatos technologijos;
  • energetika;
  • biotechnologijos.

Šiuo metu Kauno LEZ jau veikia įmonės, kuriančios unikalius sprendimus automatikos, robotizacijos srityse, gaminančios farmacijos, apskaitos, elektronikos komponentus ir kt.

Siekiame, kad ši bendruomenė augtų ir plėstųsi, todėl skirtingais etapais jau esame įrengę, o netrukus ketiname ir dar plėsti privažiuojamųjų kelių prie sklypų tinklą, dujotiekio, vandentiekio ir nuotekų sistemas, šaligatvius, dviračių takus. Visa tai, kas padeda greitai ir efektyviai įsikurti įmonėms ir jų darbuotojams.

Kauno LEZ tikslas – ne tik auginti sumaniosios specializacijos įmonių bendruomenę, bet ir skatinti jau veikiančias įmones investuoti į naujų produktų kūrimą, vystymą bei gamybą. Tai ne tik padeda kurti pasaulinėje rinkoje konkuruojančius produktus, bet ir pritraukia aukštų gebėjimų turinčius talentus, augina šalies ekonomiką ir gerovę.

DAUGIAU APIE KAUNO LEZ

Norite išsamiau susipažinti su mūsų vykdoma veikla?
Susisiekite – ir mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.