Continental sėkmės istorija

Nuo įmonės įkūrimo 1871 m. „Continental“, automobilių elektronikos komponentų gamintoja dirba siekdama didinti saugumą keliuose, nenuleisdama kartelės dėl važiavimo malonumo ir komforto. Įmonė jau daugiau nei 140 metų nuolat didina savo kompetenciją mobilumo, transporto ir gamybos srityse. Virš 200 000 aukštos kvalifikacijos darbuotojų 53 šalyse dirba „Continental“ tam, kad sukurtų išskirtinės kokybės novatoriškus sprendimus transporto priemonėms.

„Continental“ investicija didžiausia Lietuvoje

„Continental“ pasirinkimą investuoti Lietuvoje, Kauno LEZ, lėmė ne tik puikiai išvystyta vietinė infrastruktūra, bet ir didelį potencialą turinti Kauno regiono techninė akademinė bendruomenė. Darbuotojų įgūdžiai, techninės žinios ir patirtis – vienas kritinių veiksnių, padariusių įtaką tokiam Vokietijos investuotojo apsisprendimui.

Ši „Continental“ plyno lauko investicija yra didžiausia ne tik Kauno LEZ, bet ir visoje Lietuvoje per pastaruosius 30 metų. Iš viso įmonė į projektą investuos 95 milijonus eurų ir įdarbins per 1 000 žmonių. „Continental“ atėjimas laikomas įtakingu veiksniu, prisidedančių prie automobilių pramonės plėtros Kauno regione ir visoje šalyje.

Įmonė Lietuvoje gamins tik aukštos pridėtinės vertės elektronikos komponentus: durų ir sėdynių kontrolės elementus, išmanias automatines langų užtamsinimo sistemas, adaptyvios greičio palaikymo sistemos sensorius bei priekinius radarus automatinio stabdymo funkcijai.

Pasak įmonės, šis sprendimas leis auginti elektronikos komponentų gamybą ir rinkos dalį Europoje tam, kad būtų galima patenkinti augančią produkcijos paklausą.

Kauno LEZ atidaryta „Continental“ gamykla

2018 metų liepą Kauno LEZ prasidėję Vokietijos investuotojo „Continental“ elektronikos komponentų gamyklos statybos darbai buvo užbaigti vos per 15 mėnesių. 

Kaune pastatyta elektronikos komponentų gamykla yra pavyzdinis projektas kitiems „Continental“ statybų projektams visame pasaulyje. Šio projekto metu įgyta patirtis jau taikoma kitose naujose „Continental“ gamyklose Agvaskaljentese, Meksikoje bei Debrecene, Vengrijoje. Lietuvoje esanti gamykla išsiskiria moderniausiomis techninės švaros sąlygomis bei atitinka aukščiausius automobilių pramonės standartus. Be to, ši gamykla buvo suprojektuota ir pastatyta teikiant išskirtinį dėmesį aplinkai ir tvarumui.

Nuo 2019 metų spalio 22 000 kv. m gamybos, administravimo ir sandėliavimo patalpose pradėta automobilių elektronikos komponentų gamyba. Kauno LEZ įsikūrusioje „Continental Automotive Lithuania“ gaminami davikliai, reguliavimo sistemos, elektroniniai komponentai bekontakčiam krovimui automobiliuose, saugumo sistemos, radarai.


DAUGIAU APIE KAUNO LEZ

Norite išsamiau susipažinti su mūsų vykdoma veikla?
Susisiekite – ir mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.