Freda

AB „Freda“ yra viena ryškiausių Lietuvos baldų pramonės gamintojų, savo veiklą nuo lentpjūvės pradėjusi prieš daugiau kaip šimtą metų.

2017 metais įmonė sudarė sutartį su Kauno LEZ valdymo bendrove dėl sklypo nuomos. Per mažiau nei metus 5,3 ha sklype iškilo modernus 35,6 tūkst. kv. m „Freda LEZ“ fabrikas: korpusinių kietųjų baldų gamykla ir logistikos sandėlis. Įmonės investicijos į šį fabriką siekia 53 mln. EUR.

„Freda LEZ“ suburta 200 žmonių gamybos komanda dar šiemet pagamins produkcijos už 75 mln. EUR. Ateityje metiniai gamybos pajėgumai išaugs iki 240 mln. EUR. Pagaminamos prekės išskirtinai eksportuojamos pagrindiniam „Freda“ užsakovui – Švedijos baldų gamybos ir prekybos koncernui.

Šalia pagrindinės gamybos ir sandėliavimo veiklos, nuo 2019 metų lapkričio „Freda LEZ“ veikia produktų vystymo centras. Čia vystomi ir testuojami kietųjų baldų prototipai, kurie, prieš patekdami į masinę gamybą, turi atitikti pasaulyje taikomus standartus. Šiuo metu 10 žmonių komanda vysto ir testuoja 60 skirtingų produktų, kurie netolimoje ateityje pasieks parduotuvių lentynas.

DAUGIAU APIE KAUNO LEZ

Norite išsamiau susipažinti su mūsų vykdoma veikla?
Susisiekite – ir mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.