Hella sėkmės istorija

„Hella“ yra globali, šeimos valdoma įmonė, kurioje dirba maždaug 36 000 darbuotojų 35 šalyse. „Hella“ kuria ir gamina apšvietimą ir elektroninius komponentus bei sistemas ir, būdama technologijų lyderė, yra svarbi automobilių pramonės ir antrinės rinkos partnerė daugiau nei šimtą metų. Specialiųjų programų segmente „Hella“ taip pat kuria produktus specializuotoms transporto priemonėms. Su beveik 8000 žmonių, dirbančių mokslinių tyrimų ir plėtros srityje, „Hella“ yra vienas svarbiausių inovacijų variklių rinkoje. 2019–2020 finansiniais metais „Hella“ pardavimai siekė 5,8 mlrd. Eur.

Hella Lithuania pradžia Kauno LEZ

2017 metais „Hella“ su Kauno LEZ valdymo bendrove pasirašė 99 metų žemės nuomos sutartį, pagal kurią išnuomotame 8,9 hektarų sklype keturiais plėtros etapais bus pastatyta automobilių elektronikos komponentų gamykla.

Per rekordiškai trumpą 11 mėnesių laikotarpį „Hella Lithuania“ spėjo pastatyti ir įsirengti 8 000 kv. m patalpų. Per pirmąjį etapą pradėtos eksploatuoti gamybinės patalpos, sandėlys ir administracinis pastatas. Šio etapo vertė siekia 30 mln. EUR, o jo metu ketinama įdarbinti 250 darbuotojų. 

„Hella“ džiaugiasi palankia technine padėtimi, kai apšvietimo ir elektronikos padaliniai apjungiami po vienu stogu.

Postūmis automobilių pramonės sektoriui

Kauno LEZ įsikūrusioje „Hella“ gamykloje gaminami sensoriai, kontrolės mechanizmai, skirtingų tipų aktuatoriai. Per 2018-2019 metus įmonė pagamino ir savo klientams išsiuntė daugiau nei 1 mln. produktų. Planuojama, kad sulig kiekvienu plėtros etapu, augs ir gamybos apimtys.

„Hella“ yra laikoma pirmuoju stambiu automobilių komponentų rinkos žaidėju Lietuvoje, savo pasirinkimu įsikurti Kauno LEZ suteikusiu postūmį visam šalies automobilių pramonės sektoriui.

DAUGIAU APIE KAUNO LEZ

Norite išsamiau susipažinti su mūsų vykdoma veikla?
Susisiekite – ir mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.